Uni-sport sp z o.o. jest wyspecjalizowanym dystrybutorem sprzętu sportowego i sprzętu do prac wysokościowych od 1996 r. W ciągu wielu lat obecności na rynku outdoorowym staliśmy się solidnym i sprawdzonym dostawcą wysokiej klasy odzieży turystycznej, narciarskiej, sprzętu wspinaczkowego, sprzętu snowboardowego, sprzętu do ratownictwa lawinowego (detektory lawinowe Barryvox, plecaki lawinowe), sprzętu do prac wysokościowych, kolekcji biegowej. Od początku działalności jesteśmy związani ze szwajcarską firmą Mammut oraz czeską Singing Rock – dystrybucja lin statycznych, dynamicznych, sprzętu do wspinania, sprzętu i uprzęży do prac wysokościowych. Ostatnią marką, która dołączyła do naszej oferty to firma NITRO – oferjąca deski buty oraz wiązania snowboardowe. Singing Rock został założony w 1992 roku. Podczas 26 lat istnienia, Singing Rock ugruntował swoją pozycję jako profesjonalny i innowacyjny producent oraz dostawca produktów osobistych i sprzętu ochronnego przed upadkiem z wysokości. Obecnie SINGING ROCK jest jednym ze światowych liderów na rynku profesjonalnego sprzętu ochronnego do pracy na wysokości, dla wojska i ratownictwa. Zakres dostępnego wyposażenia obejmuje uprzęże, liny, sprzęt, urządzenia do zjazdów, sprzęt do bezpiecznej pracy wysokości, punkty kotwiczenia, przenośne systemy asekuracyjne, systemy do ratownictwa. Wszystkie produkty o wysokiej wydajności i innowacyjne są opracowywane i produkowane w Czechach i Europie. Produkty są certyfikowane i w pełni spełniają międzynarodowe standardy bezpieczeństwa. Nasze produkty są innowacyjne, nowoczesne i łatwe w użyciu, o dużej wytrzymałości z maksymalnym komfortem użytkowania. Główny zakres działalności firmy SINGING ROCK to:
  • Opracowywanie i produkcja sprzętu alpinistycznego (uprzęże, liny, przyrządy, karabinki, urządzenia kotwiące, kaski, linki bezpieczeństwa, absorbery, itd.)
  • Opracowywanie metod działania stosowanych w alpinizmie przemysłowym oraz systemów bezpieczeństwa.
  • Dostarczanie opracowanych zestawów zapewniających bezpieczeństwo pracy.
  • Organizacja szkoleń.
  • Usługi pogwarancyjne – regularne przeglądy sprzętu i kontrola produktów.
Wszystkie działanie podejmowane przez SINGING ROCK są realizowane w zgodności z certyfikatem QMS i ze standardami ISO 9001 ze szczególnym naciskiem na rozwój, produkcję i sprzedaż SOI (Artykuł 11B dyrektywy Rady 89/686 / EWG). Produkty SINGING ROCK są zgodne z dyrektywami UE i normami oraz wymaganiami rynku amerykańskiego (CE, NFPA i ANSI). SINGING ROCK aktywnie uczestniczy w przygotowaniach standardów i dyrektyw poprzez prace w Komisji Bezpieczeństwa UIAA i grupy roboczej CEN. SINGING ROCK współpracuje z czeską organizacją standardów jako ekspert w dziedzinie norm dla SOI. SINGING ROCK w swojej ofercie ma wszystko, czego potrzebujesz ze sprzętu ochronnego zapobiegającemu upadkowi z wysokości.