O firmie

Uni-Sport Sp. z o.o. jest wyspecjalizowanym dystrybutorem sprzętu sportowego i sprzętu do prac wysokościowych działającym od 1996 r. W ciągu wielu lat obecności na rynku outdoorowym staliśmy się solidnym i sprawdzonym dostawcą wysokiej klasy produktów.

Firma SINGING ROCK została założona w 1992 roku. Przez 24 lata istnienia na rynku ugruntowała swą pozycję profesjonalnego i innowacyjnego producenta i dostawcy indywidualnego sprzętu chroniącego przed upadkiem. Obecnie SINGING ROCK jest jednym ze światowych liderów na rynku profesjonalnego sprzętu do prac wysokościowych, dla wojska oraz dla służb ratunkowych. Firma oferuje uprzęże, liny, bloczki i karabinki, przyrządy do zjazdu, przyrządy asekuracyjne do prac wysokościowych, uchwyty kotwiczące, liny asekuracyjne oraz inny sprzęt potrzebny w tego typu pracach. Wszystkie te innowacyjne, wysokiej jakości produkty są opracowywane i wytwarzane w

Czechach, w Europie. Posiadają certyfikaty i są w pełni zgodne z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa pracy. Nasze produkty są innowacyjne, nowoczesne i łatwe w użyciu, mają bardzo dużą wytrzymałość i zapewniają maksymalny komfort.

Główny zakres działalności firmy SINGING ROCK to:

• Opracowanie i produkcja sprzętu wspinaczkowego i alpinistycznego (uprzęże, liny alpinistyczne, przyrządy asekuracyjne i do zjazdu, karabinki, kaski, czekany, raki itd.)

• Opracowanie i produkcja profesjonalnego sprzętu do prac wysokościowych (uprzęże, liny, karabinki, urządzenia kotwiczące, kaski, linki bezpieczeństwa i absorbery energii)

• Opracowanie metod stosowanych w alpinizmie przemysłowym oraz bezpiecznych systemów

kotwiczących

• Dostarczanie i opracowanie odpowiedniego sprzętu asekuracyjnego

• Organizacja szkoleń

• Usługi pogwarancyjne

- regularne przeglądy sprzętu.

Wszystkie działania podejmowane przez Singing Rock są realizowane w oparciu o system zarządzania

jakością zgodny z normą ISO 9001, ze szczególnym uwzględnieniem opracowania, produkcji

i sprzedaży środków ochrony indywidualnej. (Artykuł 11B Dyrektywy Rady 89/686/EWG).

Produkty firmy SINGING ROCK są zgodne z wymogami odpowiednich dyrektyw unijnych oraz spełniają standardy i wymagania rynku amerykańskiego (CE, NFPA oraz ANSI). Singing Rock aktywnie uczestniczy w przygotowaniu tych standardów oraz dyrektyw poprzez udział w pracach Komisji Bezpieczeństwa UIAA oraz grupy roboczej CEN.

SINGING ROCK współpracuje również z czeską Organizacją ds. Standardów w charakterze eksperta z dziedziny standardów dotyczących środków ochrony indywidualnej.

SINGING ROCK dostarcza pełny sprzęt zabezpieczający przed upadkiem (środki ochrony indywidualnej - ŚOI) oraz inny sprzęt asekuracyjny.